Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kominach ceramicznychCzym jest ten cudowny surowiec zwany ceramiką? W rozumieniu tradycyjnym jest to nic innego jak materiały, które są otrzymywane w wyniku wypalenia gliny. Nazwa ta pochodzi z języka greckiego i wykazuje pokrewieństwo ze słowami ziemia, glina. Aktualnie mówiąc o ceramice, rozumie się każde tworzywo, a także wyroby nieorganiczno- metaliczne, w których pozyskiwaniu istotnym procesem jest obróbka cieplna osiągająca temperaturę powyżej kilkuset stopni Celsjusza. Ceramika jest stara jak świat, a jej korzenie sięgają epoki zwanej paleolitem. 13 tysięcy lat przed naszą erą znaleziono najstarsze wyroby wykonane z tego tworzywa.

Powstawanie ceramiki

Proces powstawania ceramiki polega na dokładnym wymieszaniu odpowiednich surowców. Ich formowaniu, wysuszeniu i jedno lub wielokrotnym wypaleniu. Jest kilka rodzajów pieców dostosowanych do procesu wypalania. Mogą to być piece: tunelowe, komorowe, a także grafitowe. Temperatura potrzebna do wypalania waha się w zakresie od 900 stopni Celsjusza do 2000 stopni Celsjusza. Do wyrobu ceramiki wykorzystywana może być: glina, kwarc, kaolinit, tlenek glinu, azotki, borki lub siarczki.

HOCH, czyli systemy kominowe

Jest to firma zajmująca się produkcją ceramicznych systemów kominowych, a w tym wentylacyjnych pustaków ceramicznych. Pochodzenie jej jest niemieckie, lecz niewątpliwie mamy do czynienia z ceną na kieszeń każdego Polaka. Firma zawiera ofertę kominów ekonomicznych, bezpiecznych i jednakowo trwałych. Jedną z wielu zalet tej firmy jest duża łatwość w montowaniu kominów. Kominy dostępne na rynku są ekologiczne i uniwersalne, co stanowi dodatkową zachętę dla eko świrów, których nie brakuje w dzisiejszych czasach. O najwyższej jakości kominów firmy HOCH zapewnia nas europejski znak CE, a także blisko trzydziestoletnia gwarancja przeznaczona na ceramiczne systemy kominowe. W przypadku wątpliwości lub pytań należy skontaktować się bezpośrednio z konsultantami firmy HOCH, lub pośrednio za pośrednictwem skrzynki mailowej bądź telefonicznie.