Systemy kominowe w Poznaniu, Wrocławiu czy Krakowie



Poznań, Kraków czy Wrocław to jedne z najwspanialszych miejsc w Polsce. Miasta te nie tylko posiadają długą, bogatą w zawiłości historię, ale także szczycą się różnorodnością etniczną i religijną. Niesamowita architektura sprawia, że są najczęstszymi miastami odwiedzanymi nie tylko przez krajanów, ale również przez turystów zza granicy. Jednak czy ich oko skupia się na systemach kominowych Poznania, systemach kominowych Wrocławia czy systemach kominowych Krakowa? W ankiecie przeprowadzonej w 2019 roku żaden z odwiedzających nie odpowiedział na to pytanie pozytywnie. A szkoda, ponieważ jest to bardzo ciekawa część architektury.

Systemy kominowe we Wrocławiu i Krakowie

Ktoś kiedyś powiedział, że Stare Miasto Krakowa i Wrocławia jest bardzo podobne. Dla mnie z kolei jest ono zupełnie różne — właśnie ze względu na zastosowanie różnych systemów kominowych. Systemy kominowe we Wrocławiu to sztuka w sztuce – charakteryzują się stylem, którym mogą pochwalić się tylko mistrzowie rzemieślnictwa. To zdecydowanie wyróżnia je na tle innych miejscowości. Projektanci systemów kominowych we Wrocławiu od lat jeżdżą na specjalistyczne konferencje, starając się osiągnąć umiejętności przewyższające siebie samych. Taka sama sytuacja ma się w Krakowie – ich systemy kominowe wyróżnia materiał budulcowy – wysokiej klasy ceramika. Dzięki temu krajobraz krakowskiego Starego Miasta bryluje na tle innych krajobrazów.

Systemy kominowe w Warszawie

Specyfika systemów kominowych w Warszawie oparta jest na jednej ważnej cesze. Wyposażone są one w specjalne filtry mające za zadanie zatrzymywanie substancji smolistych przed wydostaniem się do czystego powietrza. Jest to rewelacyjny element, który powinien zachwycić każdego ekologa – ciepły dom i zadbanie o własne, otaczające nas środowisko. Niestety, minusem warszawskich systemów kominowych jest ich średnia wytrzymałość. Zaobserwowano, że w samym 2019 roku do wymiany systemu kominowego zgłosiło się ponad 100 użytkowników – norma takich zgłoszeń wynosi 50 klientów rocznie. Zastanów się więc przy zakupie systemu kominowego w Warszawie i rozważ każde „za” i „przeciw”.