Jakie są ceny systemów kominowych?Rozpoczynając budowę domu lub dowolnego innego budynku przeważnie niezbędnym jego elementem są kominy. Aktualnie do budowy kominów nie wykorzystuje się już tradycyjnych metod murowania ścian komina z cegieł, gdyż jest to rozwiązanie archaiczne od strony technologicznej i mocno nieefektywne.

Aktualnie modne jest wykorzystywanie elementów prefabrykowanych, a kominy w Gdańsku w nowych inwestycjach są zazwyczaj budowane właśnie w taki sposób. Dotyczy to zarówno kominów, które pełnią funkcję przewodów spalinowych, jak i kominów wentylacyjnych, które budowane są z pustaków wentylacyjnych odpowiednio do tego przystosowanych. Cennik systemów kominowych jest zależny od producenta, ale z reguły podejmując decyzję o takiej formie budowy, można zaoszczędzić w stosunku do tradycyjnego komina.

Jakie są orientacyjne cenniki systemów kominowych?

Najtańsze kominy wentylacyjne zaczynają się już od kwoty około tysiąca złotych. Jest to oczywiście cena za same elementy, do której finalnie należy doliczyć koszty związane z transportem i pracami montażowymi. Ostateczna cena zależna jest od wysokości komina, a także od tego, z jakich materiałów komin będzie wykonany. Wykorzystanie pustaków wentylacyjnych nie zawsze jest wystarczające i trzeba jeszcze wyposażyć w komin w dedykowane wkłady do przewodów wentylacyjnych, co podwyższa cenę. Cennik systemów kominowych zależny jest też od ilości przewodów wentylacyjnych znajdujących się w kominie. Może to być jeden przewód, a w skrajnym przypadku nawet kilka.