Bardzo wiele budynków jednorodzinnych, jak i budynków komercyjnych jest przebudowywana w czasie eksploatacji. Często wiąże się to z koniecznością zmiany rozkładu pomieszczeń. Niestety w przypadku pomieszczeń, w których do tej pory były piece lub znajdowały się wyciągi z przewodów wentylacyjnych, trzeba przedsięwziąć bardzo zaawansowane technologicznie prace, które umożliwią dobudowanie nowego komina.
Można jednak wykorzystać do tego zewnętrzne systemy kominowe, które stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych kominów.
Spektrum ich wykorzystania jest bardzo szerokie, a w przypadku budynków, w których trudno jest znaleźć miejsce na wybudowanie nowego komina, niekiedy jest to jedyna opcja pozwalająca na przeprowadzenie przebudowy, która dzięki wykorzystaniu takich systemów może być nawet tańsza.
Kiedy można wykorzystać systemy kominowe zewnętrzne?
Firmy, takie jak Firend dostarczają zewnętrzne systemy kominowe wysokiej jakości, które można wykorzystać zarówno do budowy kominów będących wyciągami wentylacyjnymi, jak i kominów, które pełnią funkcję przewodów odprowadzających spaliny z kotłów opalanych gazem, a także z pieców opalanych paliwami stałymi, takimi jak węgiel lub drewno. Obydwa rodzaje kominów mają określone wymagania dotyczące wytrzymałości na temperaturę, które zewnętrzne systemy kominowe spełniają bez problemu. Tego typu systemy można wykorzystać zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach komercyjnych. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że systemy kominowe zewnętrzne dostarczane przez profesjonalne firmy, takie jak Firend, mogą być z powodzeniem montowane, jako elementy wymagających instalacji przemysłowych.
Spełniają one wszystkie normy bezpieczeństwa, a także są dopuszczane przez polskie prawo budowlane. Ponadto spełniają normy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy na obiektach komercyjnych i publicznych, a także normy związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym.