Jak wybrać stolik kawowy do industrialnego salonu?Zdecydowałeś się na aranżację salonu w industrialnym stylu? Szukasz teraz dla siebie odpowiedniego stolika kawowego, lecz nie wiesz, jak go wybrać? Możliwe, że poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią Ci zadanie. Zapoznaj się koniecznie z jego treścią!

Stoliki kawowe – co mamy do wyboru?

Jeśli zrobimy małe rozeznanie w zagadnieniu, to szybko zauważymy, że do wyboru mamy wiele stolików kawowych. Wszystkie model różnią się między sobą pewnymi aspektami. Przede wszystkim mowa tutaj o rodzaju wykorzystanych surowców, ponieważ niektóre stoliki kawowe produkowane są z drewna, inne to stolików szklane, metalowe, czy kamienne.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ poszczególne rodzaje stolików cechuje też inny design, czy wielkość. Choć nie brakuje drobnych stolików kawowych o minimalnym kształcie, to znajdą się również takie, które mogą okazać się idealnym wyborem do dużych salonów. Poza tym warto też wspomnieć o tym, że stoliki kawowe oferowane są w szerokiej palecie barw, zaczynając od bieli i czerni, bo beże, szarości, a na znacznie odważniejszych kolorach kończąc.

Który stolik sprawdzi się w industrialnym salonie?

Styl industrialny wywodzi się z dawnych fabryk oraz zakładów produkcyjnych. Dlatego jest dosyć surowy i szukając dla siebie stolika kawowego, warto brać pod uwagę te modele, które będą do niego pasować. Na pewno industrialne stoliki kawowe to takie, które będą zawierać w sobie metalowe elementy, ale nie tylko. Dla industrialnego stylu charakterystyczne są również duże przeszklenia, ale nikt nie powiedział, że muszą one być tylko w oknach.

Równie dobrze możemy sięgnąć po stolik kawowy ze szkła, który trzeba przyznać, że robi wrażenie. Dla tego stylu charakterystyczne są również bryły geometryczne, więc jeśli szukamy dla siebie nietuzinkowego stolika kawowego, to możemy sięgnąć po model, który swoim kształtem nawiązuje do nich. Blaty okrągłe, kwadratowe, czy nawet niesymetryczne mogą okazać się również dobrym wyborem do naszego salonu, zwłaszcza jeśli ich spód również przyciąga uwagę.