Fotowoltaika Zielona Góra – wydajność zależna od pogodyZ uwagi na to, że fotowoltaika jest dość dużą inwestycją, to decyzja o montażu paneli poprzedzona jest dokładnymi analizami. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że opłaca się wejść w posiadanie instalacji, dzięki której energia elektryczna pozyskiwana jest z promieni słonecznych. Pojawia się tylko pytanie, kiedy inwestycja się zwraca i czy fotowoltaika Zielona Góra produkuje prąd jedynie w słoneczny dni, czy również wtedy, gdy niebo zasnute jest chmurami. Nurtują Cię wspomniane kwestie? Wobec tego po lekturze tego artykułu wszystko powinno stać się jasne. 

Kiedy panele fotowoltaiczne produkują prąd? 

W naszej strefie klimatycznej bywają takie miesiące, że słońca jest jak na lekarstwo. Gdybyśmy przez cały rok notowali dni słoneczne i pochmurne, to niestety bilans byłby taki, że tych drugich byłoby o wiele więcej. Nic zatem dziwnego, że osoby rozważające zainwestowanie w fotowoltaikę głowią się nad tym, czy darmowy prąd produkowany jest wyłącznie wtedy, gdy mamy bezchmurne niebo i palące słońce. Jaka jest odpowiedź? Otóż panele fotowoltaiczne mają zdolność wyłapywania promieni słonecznych nawet wtedy, gdy stopień nasłonecznienia jest bardzo niski. A to oznacza, że fotowoltaika Zielona Góra sprawdza się również wtedy, gdy jest pochmurnie, bowiem do paneli fotowoltaicznych docierają rozproszone promienie, które są niewidoczne dla ludzkiego oka. Choć należy podkreślić, że wówczas produkcja energii elektrycznej jest o wiele mniejsza niż w słoneczny, bezchmurny dzień. Dlatego też żadna instalacja fotowoltaiczna nie ma racji bytu bez licznika dwukierunkowego. Bowiem to on umożliwia obliczenie, ile prądu zostało wyprodukowane, a ile zużyte. W przypadku gdy zużyliśmy mniej niż wyprodukowaliśmy, to nadwyżkę mamy do wykorzystania w kolejnych miesiącach. Jednym słowem instalacja fotowoltaiczna o odpowiedniej mocy to darmowy prąd i niezależność od dostawców energii elektrycznej. Jeżeli planujesz montaż paneli słonecznych i jesteś z Zielonej Góry lub okolic, to nasi pracownicy są do Twoich usług. A więcej informacji o nas, czyli firmie Solar Progress, znajdziesz na https://www.solar-progress.pl/fotowoltaika-zielona-gora. Im szybciej się z nami skontaktujesz, tym szybciej możesz zacząć przestać przejmować się wysokością swoich rachunków za prąd czy szalejącą inflacją i podwyżkami cen energii. 

Po jakim czasie zwrócą się koszty poniesione na fotowoltaikę? 

To, ile będzie kosztowała instalacja fotowoltaiczna, przede wszystkim uzależnione jest od zapotrzebowania na prąd. W większości domków jednorodzinnych wystarczająca jest fotowoltaika Zielona Góra o mocy 3 kW. Wówczas koszt montażu paneli wynosi kilkanaście tysięcy złotych. Z kolei na rachunkach średnio można zaoszczędzić kilka tysięcy złotych. Wniosek z tego jest taki, że po około sześciu latach inwestycja się zwraca, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na zakup nowego sprzętu do domu czy wymarzone wakacje… Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na usługę, jaką jest montaż paneli fotowoltaicznych w Zielonej Górze i okolicy.