Firend – niezawodne systemy kominoweFirma Firend jest z Państwem na rynku już bardzo długo, bo ponad dwadzieścia lat. Pracują dla niej wykwalifikowani specjaliści, skłonni do pomocy w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. Makra Firend pamięta też, aby nakłonić Państwa do jak najczęstszego czyszczenia kominów.

Prawidłowe czyszczenie komina

Wszystkie kominy, czy to są kominy w Bydgoszczy, kominy w Łodzi czy kominy w Poznaniu, wymagają czyszczenia. Dlaczego trzeba czyścić komin? Gdyż zaniedbany komin może stanowić zagrożenia dla wszystkich członków rodziny. Nie ma co oszczędzać na usługach kominiarskich, ponieważ można zapłacić za to życiem, swoim i bliskich. Usługa ta nie należy do najtańszych, jednak przy odpowiednim systemie oszczędnościowym to chyba nie problem, żeby odłożyć przez rok kilka stówek na tę okoliczność. Nikt z nas, jeśli nie ma odpowiednich uprawnień albo chociaż wiedzy, nie powinien się tym zajmować. Jedna rzecz jest taka, że nie jesteśmy w stanie zrobić tego w sposób prawidłowy, a druga, że można stracić na zdrowiu.

Ale o co ten cały hałas?

O to, że paląc w kominku, podczas spalania węgla lub drewna produkowana jest sadza. Jej ilość i uciążliwość rzecz jasna jest różna. Nie należy z tym zwlekać i oczywiście cudownie by było, gdybyśmy robili to około czterech razy do roku. Nie doprowadzajmy do momentu, gdy nasz dom spowija ciemny, gesty dym. Czyśćmy nasze kominy przed rozpoczęciem i na zakończenie sezonu grzewczego. Innymi słowy, można to zaplanować na jesień i na wiosnę. Pamiętaj, że sadza gromadzi się nawet podczas prawidłowego użytkowania kominka i jej nadmierna ilość może doprowadzić do pożaru. Wtedy będziesz mądrym Polakiem po szkodzie, ponieważ nie dostaniesz za to odszkodowania od swojej firmy ubezpieczeniowej. Jeśli już zabierasz się za samodzielne czyszczenie komina, pamiętaj o odpowiednim sprzęcie. Będzie potrzebna Ci specjalna szczotka do czyszczenia komina.