Bob budowniczy i komin systemowyJeśli chcesz zabawić się w Boba budowniczego i zbudować komin na własną rękę, nic prostszego ! Z tym artykułem możesz zdziałać cuda, o jakich Ci się nie śniło. Nieważne czy myślisz o systemie kominowym w Łodzi, czy systemie kominowym z Lublina. Miejsce zamieszkania nie gra roli. Lecz musisz pamiętać, że samodzielna budowa komina wymaga precyzji, cierpliwości i silnej woli. Nie raz będziesz chciał się poddać, ale nie rób tego ! Musisz mieć pozytywne nastawienie i uśmiech na twarzy. Wtedy na pewno Ci się uda.

Od czego zacząć?

Nie zaczynaj prac budowlanych, zanim nie wymierzysz dokładnie wszystkiego. Musisz się wcześniej zaopatrzyć w suwmiarkę, która Ci będzie do tego niezbędna. Zaplanuj, które miejsce będzie optymalne do tego przedsięwzięcia. Zaplanuj mądrze. Dobrze, jeśli kominek zajmuje centralną część domu, wtedy może ogrzać każdy zakamarek. Gdy dokonasz pomiarów, sprawdź wymiary pustaków wentylacyjnych i cenę pustaków wentylacyjnych. Na samym początku powinieneś wiedzieć jakim budżetem dysponujesz, żeby potem nie było przykrych niespodzianek. Rynek oferuje szeroką gamę elementów kominowych i na pewno wybierzesz coś na swoją kieszeń. Wystarczy poszperać w Internecie. Zajmuje to trochę czasu, lecz znasz powiedzenie, że nie od razu Kraków zbudowano. Gdy już masz wszystko zaplanowane, możesz przystąpić do działania. Będziesz niewątpliwie potrzebował: pustak kominowy, nasady kominowe i pustak wentylacyjny. Oprócz tego nie obejdzie się bez zaprawy murarskiej i innych budowlanych elementów.

Możesz się pobrudzić.

Pamiętaj, że jest to brudna robota. Dlatego, jeśli masz w pełni umeblowany dom lub mieszkanie, musisz wszystko odpowiednio zabezpieczyć. W sklepie kupisz specjalne do tego plandeki, które potem z całym brudem i kurzem wyrzucisz. Dzięki temu unikniesz zbędnego płaczu i żalu, powodowanego przez zabrudzoną tapicerkę swojego ulubionego fotela. Wszystko będzie schludne, w czystości, a Ty będziesz mógł ogrzewać się w płomieniu swojego nowego kominka.